About

Chairman
Glenn Clary
Vice Chairman
Ann Brown
RNC National Committeeman
Peter Goldberg
    Contact Information:

Mr. Goldberg was elected Vice-Chair of District 32 in 2008,  then chair of the newly formed District 26 in February 2012.  He was unanimously elected to be the ARP Vice-Chair on February 9, 2013.  He became ARP Chair when the position was vacated on April 8, 2013. He won the seat of National Committeeman in April, 2016. Chairman Goldberg graduated Brooklyn College with a BS  in Biology in 1970 and Utah State University with an MS in Wildlife Science in 1977. He retired from the United States Army as a Colonel after serving in the active and reserve components for 37 years. He and his wife, Marti, have six children and 13 grandchildren. He loves hunting, fishing, flying, SCUBA, cross-country skiing, backpacking, four wheeling, travel, and nature photography.

RNC National Committeewoman
Cynthia Henry
    Contact Information:
Region 1 Representative
David Pruhs
Region 2 Representative
Aaron Downing
Region 3 Representative
Vacant
Region 4 Representative
Steve Strait
Region 5 Representative
Bethany Marcum
Region 6 Representative
Christine Hutchison
Region 7 Representative
Susan Stone
District 1
Althea St. Martin
District 2
Tim Byrnes
District 3
Hank Bartos
District 4
Christine Robbins
District 5
Jeff Rentzel
District 6
John Anderson
    Contact Information:
District 7
Glenda Ledford
District 8
Bill Kendig
District 9
Carol Carman
District 10
John Wood
District 11
Lyle Downing
District 12
Thomas Williams
District 13
Mike Tavoliero
District 14
Burt Bomhoff
District 15
John Laux
    Contact Information:
District 16
Robin Phillips
District 17
David Morgan
District 18
Pam Raygor
District 19
Evelyn Falzerano
District 20
Ric Davidge
District 21
Win Faulkner
District 22
Hans Rodvik
District 23
Kris Warren
District 24
Bruce Schulte
District 25
Vasilios Gialopsos
District 26
Rebecca Mahaney
District 27
Vacant
District 28
Vacant
District 29
Michael Tauriainen
District 30
Neal Dupperon Jr
District 31
Nona Safra
District 32
Duncan Fields
District 33
Kathy Hosford
District 34
John Moller
District 35
Sheila Finkenbinder
District 36
Kim Hodne
District 37
Tim Davenport
District 38
Carl Morgan
District 39
Vacant
District 40
Richard Thorne
Bonus Vote 2
Bruce Campbell
Bonus Vote 3
Vacant
Bonus Vote 6
Elijah Verhagen
Bonus Vote 7
Christine O'Connor
Bonus Vote 8
Loy Thurman
Bonus Vote 9
John Miller
Bonus Vote 10
Joe Schlanger
Bonus Vote 11
Steve Johnson
Bonus Vote 12
Elyce Santerre
Bonus Vote 13
Myranda Walso
Bonus Vote 14
Tanya Burkel
Bonus Vote 15
Vacant
Bonus Vote 22
Frank McQueary
Bonus Vote 24
Joe Mathis
Bonus Vote 25
David Donley
Bonus Vote 26
Travis Peltier
Bonus Vote 27
Mary Ann Pruitt
Bonus Vote 28
Pam Massey
Bonus Vote 29
John Quick
Bonus Vote 30
Kristie Babcock
Bonus Vote 31
Fred Agree
Bonus Vote 32
Harry Heiberg
Young Republicans
Ryan McKee
College Republicans
Brooke Cusack
Chairman
Glenn Clary
Vice Chairman
Ann Brown
RNC National Committeeman
Peter Goldberg
RNC National Committeewoman
Cynthia Henry
Region 1 Representative
David Pruhs
Region 2 Representative
Aaron Downing
Region 3 Representative
Vacant
Region 4 Representative
Steve Strait
Region 5 Representative
Bethany Marcum
Region 6 Representative
Christine Hutchison
Region 7 Representative
Susan Stone
District 1
Althea St. Martin
District 2
Tim Byrnes
District 3
Hank Bartos
District 4
Christine Robbins
District 5
Jeff Rentzel
District 6
John Anderson
District 7
Glenda Ledford
District 8
Bill Kendig
District 9
Carol Carman
District 10
John Wood
District 11
Lyle Downing
District 12
Thomas Williams
District 13
Mike Tavoliero
District 14
Burt Bomhoff
District 15
John Laux
District 16
Robin Phillips
District 17
David Morgan
District 18
Pam Raygor
District 19
Evelyn Falzerano
District 20
Ric Davidge
District 21
Win Faulkner
District 22
Hans Rodvik
District 23
Kris Warren
District 24
Bruce Schulte
District 25
Vasilios Gialopsos
District 26
Rebecca Mahaney
District 27
Vacant
District 28
Vacant
District 29
Michael Tauriainen
District 30
Neal Dupperon Jr
District 31
Nona Safra
District 32
Duncan Fields
District 33
Kathy Hosford
District 34
John Moller
District 35
Sheila Finkenbinder
District 36
Kim Hodne
District 37
Tim Davenport
District 38
Carl Morgan
District 39
Vacant
District 40
Richard Thorne
Bonus Vote 2
Bruce Campbell
Bonus Vote 3
Vacant
Bonus Vote 6
Elijah Verhagen
Bonus Vote 7
Christine O'Connor
Bonus Vote 8
Loy Thurman
Bonus Vote 9
John Miller
Bonus Vote 10
Joe Schlanger
Bonus Vote 11
Steve Johnson
Bonus Vote 12
Elyce Santerre
Bonus Vote 13
Myranda Walso
Bonus Vote 14
Tanya Burkel
Bonus Vote 15
Vacant
Bonus Vote 22
Frank McQueary
Bonus Vote 24
Joe Mathis
Bonus Vote 25
David Donley
Bonus Vote 26
Travis Peltier
Bonus Vote 27
Mary Ann Pruitt
Bonus Vote 28
Pam Massey
Bonus Vote 29
John Quick
Bonus Vote 30
Kristie Babcock
Bonus Vote 31
Fred Agree
Bonus Vote 32
Harry Heiberg
Young Republicans
Ryan McKee
College Republicans
Brooke Cusack